تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۱۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - 02 March 2020
مدیر سامانه پایشگر هوشمند مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد که بررسی سایت‌ها از شهریورماه تاکنون نشان می‌دهد ۱۸۵ کسب ‎و کار، لوگوی نماد الکترونیک را جعل کرده بودند.
تیرداد نیوز - سارا جامی روز دوشنبه در این خصوص گفت:  تا شهریور ماه نیز بیش از ۳۰ هزار وب سایت پایش و مشخص شده بود که ۲۰۰ کسب‌وکار لوگوی نماد الکترونیک را جعل کرده اند.
وی ادامه داد: پس از آن پایش‌ها ادامه یافت و ۱۸۵ کسب‌ و کار دیگر که این نماد را جعل کرده بودند، شناسایی شدند. به این ترتیب که ۵۰ کسب‌ و کار منقضی و ۲۵ کسب‌ و کار تعلیق‌شده از این نماد به صورت غیرقانونی استفاده می‌کردند.
به گفته جامی، ۱۱۰ کسب‌ و کار که متقاضی نماد بودند نیز اقدام به جعل این لوگو کرده بودند.
مدیر پدافند غیر عامل مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اقدام این سایت‌ها را تخلف دانست و افزود: ابتدا به این کسب‌وکارها درباره تخلف صورت گرفته هشدار و ۴۸ ساعت فرصت داده می‌شود که نماد را از روی سایت پاک کنند.
وی تصریح کرد: در صورت همکاری نکردن سایت‌های جاعل، با دادستانی نامه‌نگاری شده و سپس اقداماتی نظیر فیلتر روی سایت‌ها اعمال می‌شود.
جامی در پاسخ به این سوال که آیا میزان خریدها از سایت‌های جعل‌کننده نماد مشخص است یا خیر، گفت: خیر، چون پایشی بر تراکنش‌ها و فاکتورها صورت نمی‌گیرد، اما اگر خریداران از این سایت‌ها شکایت کرده باشند به آن رسیدگی می‌شود.
 
منبع: ایرنا
 
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: