تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۱۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - 01 March 2020
رییس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) تایید کرد که قانون آفساید باید برای تاثیر مثبت بر فوتبال هجومی متحول شود.

تیرداد نیوز - معرفی فناوری کمک داور ویدئویی (VAR) به فوتبال بدین معنا بود که آفسایدها با دقت به مراتب بیشتری مورد محاسبه قرار می‌گیرد و در نتیجه آن احتمال مردود اعلام شدن گل‌ها به دلیل آفسایدهای سانتی‌متری افزایش پیدا کرد که به تبع آن به عصبانیت بازیکنان، سرمربی و هواداران منجر شد.
«جیانی اینفانتینو» پس از حضور در تازه‌ترین نشست ایفاب (هیات بین‌المللی فوتبال) گفت: قانون آفساید به مرور زمان تکامل پیدا کرده است و ما احساس کردیم حالا زمان مناسبی برای دقت کردن به مشکلات آن و بررسی راه‌های اعمال تغییری مثبت در این قانون برای فوتبال هجومی است.
وی ادامه داد: حالا می‌توانیم به این ایده فکر کنیم که چطور می‌توان برای مهاجمان موقعیت های گلزنی بیشتری فراهم کنیم.
پیش از معرفی VAR، به کمک داوران توصیه شده بود که در صورت فقدان شواهد کافی، شانس درست بودن گل را برای مهاجمان قائل شوند؛ اتفاقی که البته زمانی که شکی وجود نداشته باشد، غیرممکن است.
«دیوید اِلری» مدیر فنی ایفاب تاکید کرد: ایده های مرتبط با چگونگی قضاوت آفساید، تغییر نمی‌کند زیرا همیشه این سوال مطرح است: «خط آفساید از کجا رسم می‌شود؟»؛ فوتبال به ما می‌گوید که اگر انگشت شست شما ۲ سانتی‌متر جلوتر از آخرین عضو بدن یک مدافع قرار داشته باشد، لزوما به اندازه کافی به شما برتری نمی‌دهد که مستوجب جریمه باشد.
با این وجود، اینفانتینو به لیگ برتر جزیره طعنه ریزی زد؛ لیگی که در آن کارشناسان و هواداران همواره خواستار حذف VAR بوده و این در حالی است که در سری‌آ ایتالیا شکوه و شکایت این است که داوران به اندازه کافی از VAR استفاده نمی‌کنند.
رییس فیفا در این باره گفت: در جهان تنها یک لیگ وجود دارد که به نظر با VAR مشکل بزرگی دارد.
لیگ برتر انگلیس تنها لیگی است که در آن قضاوت داور دیدار در برخی موارد نادیده گرفته شده و داوران حاضر در اتاق کنترل VAR این حق را دارند تا حتی صحنه‌های انفرادی همچون کارت قرمز را مورد ارزیابی قرار دهند.
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: