تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۰۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - 10 February 2020
مدیر کل استاندارد تهران با تاکید بر اینکه هر گونه تولید و عرضه فرآورده‌های گوشتی بدون اخذ پروانه استاندارد ممنوع است، اعلام کرد: سوسیس و کالباس برند «دهکده پروتئین» غیراستاندارد است و مصرف آن برای شهروندان خطرناک خواهد بود.

تیرداد نیوز - به گزارش روز دوشنبه اداره‌ کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری با اشاره بر اجباری بودن استاندارد انواع فرآورده‌های گوشتی از قبیل سوسیس، کالباس، ژامبون و انواع برگر گفت: تولید این محصولات در محل‌های عرضه و واحدهای صنفی ممنوع و جرم است؛ و در صورت مشاهده مطابق مقررات اقدام خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: واحد صنفی دهکده پروتئین، علی رغم اخطارهای مکرر اداره‌کل استاندارد استان تهران، مبنی بر طی مراحل قانونی جهت اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد، همچنان بدون مجوز اقدام به تولید فرآورده‌های گوشتی در محل عرضه خود می‌کند و با تبلیغات و اغوای افکار عمومی در شبکه‌های مجازی، موجب گمراهی شهروندان می‌شود.
مدیرکل استاندارد تهران ادامه داد: با وجود اطلاع‌رسانی‌های مکرر مسئولان استاندارد مبنی بر ناسالم بودن فرآورده‌های گوشتی که در واحدهای صنفی و فروشگاه‌ها تولید و عرضه می‌شوند، هنوز شاهد مصرف و اقبال شهروندان از این محصولات غیراستاندارد هستیم.
وی، همچنین، در خصوص ممنوعیت تولید فرآورده‌های گوشتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ، گفت: مراتب طی نامه‌ای به مراکز عرضه بزرگ و زنجیره‌ای در استان اطلاع‌رسانی و ابلاغ شده‌ است.
 
 
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: