تیرداد نیوز

کد خبر: ۱۰۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - 12 January 2020
مجری طرح گندم خبر داد:
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: طبق برنامه ریزی، از آغاز سال زراعی جاری تاکنون در سطح نزدیک به ۶ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی، گندم کشت شده است.

تیرداد نیوز - به گزارش یکشنبه وزارت جهاد کشاورزی، اسماعیل اسفندیارپور در هفتاد و سومین جلسه کمیته فنی گندم درباره آخرین وضعیت سطح زیرکشت گندم افزود: از آغاز سال زراعی جاری تاکنون، در مجموع در سطح پنج میلیون و ۹۶۸ هزار و ۸۷۱ از اراضی کشاورزی کشور، گندم کشت شد که از این میزان حدود یک میلیون ۹۴۰ هزار هکتار گندم آبی و چهار میلیون و ۳۰ هزار هکتار گندم دیم است.
وی بر ضرورت تلاش برای تحقق برنامه تولید بذور گندم طبقات پرورشی، مادری و گواهی شده گندم آبی و دیم تاکید کرد و خواستار ثبت اطلاعات بهره برداران در سامانه پهنه بندی و مدیریت اداره با نظارت کامل معاونین بهبود تولیدات گیاهی و مدیران زراعت شد.
مجری طرح گندم کشور گفت: برای افزایش تولید تشکیل منظم جلسات کمیته پایش پیش آگاهی و مدیریت دقیق کنترل خسارت آفات در خصوص سن گندم، بیماری ها و علف های هرز ضرورت دارد.
وی از تغییر جدول افت مفید و غیر مفید گندم در سال زراعی جاری خبرداد و تصریح کرد: همچنین اندازه الک‌های خرید گندم که از ( ۲ در ۲ میلیمتر) به (۱.۷ در ۲ میلیمتر) تغییر یافته است.
مطالب پیشنهادی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: